25 Ekim 2016 Salı

Sonbahar Renkleri              İlkbaharda bir seradan bahçemiz için epeyce çiçek aldım. Bir kısmını saksılara bir kısmını da doğrudan bahçe toprağına diktim.


              Hele bir tanesi var ki içlerinde, özellikle rengine vurulup da aldığım...sarı çiçekli yıldız.  İki tane tane açmış çiçeği vardı aldığımda...Güneş sever dedi seracı arkadaş, en bol güneş alan yerine diktim bahçemin. Gel gör ki bütün yaz boyunca başka çiçek açmadı. Bekledim, gözüne baktım... ama nafile

              Derken on gün kadar önce bir çok tomurcuk gördüm üzerinde. Bir de baktım bir bir açıyorlar, tam da kış önü. Sıcağı pek de sevmiyormuş galiba zavallım. Ne kadar süre daha çiçekli kalacak merak ediyorum.
               Geçen yıl bu zamanlarda üç adet kasımpatı dikmiştim bahçeye.  Bütün sonbahar ve kış ayları boyunca güzelleştirdiler etraflarını. Fakat iki tanesi yazın sıcaklarını geçiremedi...ölüp gittiler. Bir tanesi ise büyüdü ,etrafına yayıldı iyice. Havaların soğumasıyla birlikte de bol bol çiçeklendi  pembe pembe...bayılıyorum onlara. Birkaç tane de saksıya dikip kapı girişine koymaya karar verdim şu günlerde.
                                                                                                                                                                                   Bir kaç fotoğraf da sitemizde komşu bahçelerden...                                                                                                                                                                                                                                                                                                                   Beğenmişsinizdir umarım bahçelerimizi...sağlıcakla kalın.

11 yorum:

 1. Ağaç, Çiçek olurda beğenmemezlik hiç olurmu emeğinize ve de ellerinize sağlık. Ben o güzel patili bahçe dostunu severim.
  Çok sevgiler.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkür ederim değerli arkadaşım.sevgiler.

   Sil
 2. herşeyi çok beğendim,güzel keyifler olsun.
  sevgiler

  YanıtlaSil
 3. Bahçenizi ve tatlı köpeğinizi çok beğendim çok yakında görüşmek üzere sevgiler Müge

  YanıtlaSil
 4. Sabahın bu saatlerinde gözleri, yürekleri aydınlatan görüntüler. Ne güzel. Ben de pazardan 3 farklı renkte kasımpatı aldım. Mutfak pencereme renk kattılar.
  Bahçenizde ne güzel dokunuşlarınız olmuş.
  Sevgiler.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yorumumu sabah yazdım. Google neden saati 00.03 yazmış, anlayamadım.

   Sil
  2. İnsanın yaşam enerjisini artıran işler... Güle güle büyütün sizde kasımpatılarınızı.sevgiler.

   Sil
 5. Harika görüntüler bunlar efendim! :)

  YanıtlaSil